Boğa Burcunun Özellikleri

Boğa Burcunun Uyumu

bogaburcu

Boğa burcu insanlarının uğurlu günleri Cuma, uğurlu sayıları 5-6-13, uğurlu taşları zümrüt, uğurlu çiçekleri ise kırmızı gül, şebboy ve karanfildir. Gök mavisi, krem rengi, koyu yeşil ve pembe uğurlu renkleri olan Boğa burcunun uğurlu kokuları ise elma çiçeği ve karanfil kokularıdır. Venüs’ün sanatsal yönüne uygun olarak senfoni dinlemekten çok hoşlanırlar. Boyun, boğaz ve hormonsal hastalıklara yakalanma ihtimalleri yüksektir. Başak ve Oğlak burcuyla çok iyi anlaşan Boğa burcu insanları; İkizler, Yengeç, Balık ve Koç burçlarıyla da gayet iyi anlaşır. Bu burcun insanlarının Kova, Aslan ve Akrep burçlarıyla yıldızı fazla barışmaz. Terazi ve Yay burcuna karşı da çekimser bir tavır sergilerler. Hemen hemen tüm mesleklerde başarılı olacağı düşünülen Boğa burcu; mühendislik, mimarlık, doktorluk, kimyagerlik gibi mesleklere oldukça yatkındır. Honore de Balzac, Johannes Brahms, Kanuni Sultan Süleyman, Karl Marks, Kraliçe II. Elizabet, Lenin, Cher, Erol Büyükburç, Gary Cooper, Henry Fonda, Hitler, M.Ali Clay, Nükhet Duru, Öztürk Serengil, Rudolph Valentino, Salvadore Dali, Shakespare ve Sigmund Freud bu burcun ünlü isimlerindendir.

Boğa burcu insanları sorumluluk sahibi, güçlü, sakin, dost canlısı, sabırlı, çalışkan, soğukkanlı, pratik, çözüm odaklı, temkinli, sadık, dürüst ve şefkatlidirler. Yakın ilişkilerinde sahiplenme güdülerini gizleyemezler. Harcamalarında kendilerini dizginleyemedikleri takdirde kolayca cimri bir insana dönüşebilirler. Genel olarak uysal bir karakter sergileseler de zaman zaman içlerinde gizledikleri öfkeyi dışa vurmaktan kendilerini alıkoyamaz ve bu patlama sonucunda da kolayca sakinleşemezler. Boğaların gerginlik anları, yani sinir krizleri, ürkütücü olabilir ve bunların sonucunu da hiç düşünmezler. Ancak bu noktaya da kolay kolay gelmezler, eğer böyle bir durum oluşmuşsa gerçekten çok fazla öfkelenmelerine neden olacak bir şey yaşamışlardır. Çünkü dayanıklılıkları ve sabırlı olmaları Boğa burçlarının en önemli özelliklerindendir.

Sabit fikirli olmaları, her şeyi siyah ve beyaz şeklinde görmeleri bu burcun insanlarının olumsuz yanlarındandır. Hayatta grinin de olduğunu öğrenmeleri gerekir.

Boğa burcu kadınları sessiz yönleriyle bilinirler; ancak bu sessizlik çekingenlik değil, otoriteriterdir. Dışarıdan bakıldığında soğuk bir mizaca sahipmiş gibi gözükseler de aslında içlerinde kırılgan ve duygusal bir çocuk barındırırlar. Tek eşlilikten yana olan ve aşk hayatlarında sadakate önem veren Boğa burcu kadınları, karşılarındaki erkekten de aynı sadakati beklerler. Huzursuzluk en büyük korkularından biridir. Hırslı ve istikrarlı yapıları, başladıkları işi bitirmelerinde önemli rol oynar. Maddi sıkıntı yaşamaktan çekinirler, bu nedenle malî konularda risk almamaya çalışırlar. Ayrıntılara önem verdikleri için, ayrıntıların ön planda olduğu hobileri vardır.

Boğa burcu erkekleri soğukkanlı oluşlarıyla tanınırlar. Oldukça sadık ve fedakâr bir eş olurlar ve bunu karşıdan da beklerler. İş konusunda hassastırlar ve başladıkları bir işi yarım bırakmaktan nefret ederler. Cömertlikle savurganlık arasındaki çizgiyi çok iyi bir biçimde belirlerler. Lükse olan düşkünlükleri nedeniyle çok harcama yapsalar da bu hiçbir zaman savurganlık olarak görülmez. Bunun kendilerinin yaşam tarzı olduğuna inanırlar. Kesinlikle çok sadık bir dost ve eş olurlar. Kızdıkları ve kırıldıkları zaman tanınmayacak bir hâle gelebilirler; çünkü şefkatli yönleri böyle durumlarda öfkelerinin çok gerisine itilir.