Boğa Burcunun Özellikleri

bogaburcu

21 Nisan ile 20 Mayıs tarihleri arasında dünyaya gelen boğa burcu, toprak elementine mensup bir burçtur. Yönetici gezegeni Venüs olan boğa burcunun uğurlu sayıları 5,6 ve 13’tür. Ayın bu günlerinde kendini daha iyi ve zinde hisseden boğa burcunun uğurlu günü ise Cuma’dır. Yeniliklere açık, araştırmacı ve maceracı bir ruha sahip olan boğa burcu, adından da anlayabileceğiniz üzere boğa gibi inatçıdır.

En az oğlak kadar inatçı ve karşısındakini zorlayan bir yapıya sahip olduğu için, bu yönüyle genellikle çok zorlayıcıdırlar. Etrafındakilerin dikkatini çekme konusunda pek de zorlanmayan bu burcun kadını da erkeği de gerek dış görünüşleri ile, gerek anlattıkları gerekse espri anlayışı ile dikkat çekerler. Boğa burcu, toprak grubundandır. Dolayısı ile toprak grubundaki burçlarla çok iyi arkadaş olurlar.

Başak ve Oğlak burçları onlar için hem iyi arkadaş, hem de iyi bir sevgili olur. Onun dışında su grubundaki burçlar da boğa burcunun en iyi partnerleri olurlar. Özellikle akrep ve yengeç, boğa burcuna mensup kişiler için iyi birer eş seçimi olacaktır. Onun dışında kendisi gibi aktif ve sosyal bir burç olan İkizler burcu ile de çok iyi anlaşırlar. Boğa burcunun özellikleri arasında inatçılığı ön plana çıkıyor. Yaz aylarında ve bahar aylarında kendini daha mutlu ve enerjik hisseden boğa burcunun kadını da erkeği de sadık ve güvenilir insanlardır.

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*